Vánoce na Zelňáku 2013

Realizace tradičních vánočních trhů na brněnském Zelném rynku, tentokrát pod mottem „Vánoce očima dětí“.

Nelíbily se nám vánoční trhy bez vánočního kouzla, bez Ježíška, v duchu vietnamské tržnice. Uchopili jsme proto tento „event“ ve středu Brna tradičněji, vrátili se do časů minulých, dali především dětem možnost objevit už téměř zapomenuté tradice, způsob trávení vánočních svátků plných romantiky, pohody, bez stresu a spěchu. Zelňák se stal o vánočním adventu místem k setkávání protkaným jedinečným kouzlem, vůněmi tradičních českých vánoc ať už ve stylu Josefa Lady (ročník 2011, 2012) nebo tak, jak si vánoce představují děti.

zelnak-2013-2
Zelný rynk v čase vánoc září a hřeje, je protkán neopakovatelnou atmosférou, kostýmovaní prodavači nabízí vkusné výrobky z tradičních řemeslných dílen a vtahují nás do období první republiky. Trh žije a baví i díky doprovodnému programu, vystoupením početných souborů s širokým žánrovým přesahem.

 

zelnak-2013-1

Vánoce očima dětí

Pro ročník 2013 byla zvolena tematika dětských vánoc. Děti z brněnských základních škol dostaly za úkola nakreslit, jak si představují vánoce a jejich kresby se následně objevily jako dekorace vánočních trhů.

zelnak-2013-deti-1
Pavel Slouka, ZŠ Horní 16

zelnak-2013-deti-2
Kryštof Vaculík, ZŠ Kotlářská 4

zelnak-2013-deti-3

zelnak-2013-3